Jak zastosować kolumny w tworzeniu prac magisterskich.

Informatyka zazwyczaj pobieżna

Studenci, którzy uczęszczają na zajęcia wiedzą, że na wykładach mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat kierunku studiów, który wybrali. Czasem jednak mają problem z tym, żeby stworzyć jakiś plik tekstowy w edytorze Word. Na studiach informatyka jest zazwyczaj pobieżna, ponieważ nie jest to wymóg. Tym bardziej, że coraz trudniej o uczelnię, która oprócz wykładanych przedmiotów nauczy nas na przykład posługiwać się Wordem.

Powodu, momencie kiedy będziemy pisać

W dzisiejszych czasach ta umiejętność jest wręcz niezbędna. Choćby dlatego, że kiedy będziemy pisać pracę magisterską to może nam się przydać kilka informacji dotyczących poprawnej obsługi Worda. Dlatego właśnie w tym artykule napiszemy trochę o wstawianiu kolumn, a więc o uporządkowaniu tekstu w pliku tak, aby na jednej stronie leciał on w kilku kolumnach, przy czym zrobionych idealnie równo.

Czasem podgatunek pisanego tekstu domaga

Praca magisterska zawierająca kolumny nie jest koniecznością, mało tego, nie jest to żadnym konkretnym wymogiem. Czasem jednak rodzaj pisanego tekstu wymaga od nas ich stworzenia. Wtedy wybieramy opcję główną - układ strony, a potem pod opcjami szukamy odpowiedniego przycisku w menu ustawienia strony. Jeżeli nie znajdziecie tego w ten sposób to najlepiej otworzyć pomoc i tam wpisać słowo kolumny a od razu znajdziemy dokładny opis w jaki sposób je stworzyć.

Dużo przydaje wtedy, zapisujemy

Jest to bardzo proste, ponieważ resztę zrobi za nas word. Jak jednak wspomniałem, mało kto używa tej formy wprowadzania tekstu. O wiele bardziej przydaje się on wtedy, kiedy piszemy ściągę, dzięki temu na jednej stronie możemy zmieścić kilka napisanych drobnym maczkiem. Postarajmy się jednak nie używać ściąg, zwłaszcza jeżeli chcemy potem pisać samodzielnie pracę magisterską.